Tradicinėje lietuvių kultūroje gausu su rupūžėmis bei varlėmis susijusių papročių ir tikėjimų. Buvo tikima, kad pasivertusios rupūžėmis pieną iš karvių gali atimti raganos. Taip pat yra pasakojimų, kuriuose rupūžės, gyvendamos po trobos grindimis arba tupėdamos ant miegančio žmogaus krūtinės, jį susargdina ir atima gyvybę. Kad rupūžė atstovauja blogio sričiai, gerai atspindi tikėjimai, kuriuose sakoma: kad rupūžę ar gyvatę užmuši, tai velns verkia, o kad varlę užmuši, tai velns juokias, o saulė verkia. Jei pirmą sykį varlę pamatai vandeny, bus lietinga vasara.
Šiupylių bibliotekoje įsikūrė Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtojos, kolekcininkės Ritos Gaidamavičiūtės mažoji varliukų paroda. Anot moters, ji pradėjo kolekcionuoti varlytes prieš 10 metų.  Pirmąją varlytę, kurią pavadino Ferenciuke, gimtadienio proga jai padovanojo draugė. Ši varlytė neša sėkmę: būtinai turi būti padėta nuo lango pusės ir žiūrėti į duris. Kolekcininkė visada nešiojasi piniginėje mažą varlytę, nes ji neša laimę, pinigus.

Maloniai kviečiame užsukti į parodą Šiupylių bibliotekoje  nuo balandžio 21 d. iki gegužės 12 d.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė