Ilgėjančios dienos primena, kad jau pavasarėja. O su pavasariu beldžiasi į mūsų širdis ir pati gražiausia šventė – Velykos – Kristaus prisikėlimas. Visais laikais per Velykas svarbiausia buvo ir išliko margučiai, nudažyti įvairiomis  spalvomis, išmarginti įvairiais raštais ir ženklais, simbolizuojantys žemės pabudimą po žiemos meto, judėjimą pirmyn.
2018 m. kovo 28 dieną, laukdami šv. Velykų,  aktyviausieji Šiupylių bibliotekos mažieji  skaitytojai kartu su bibliotekininke Salvinija Šeškauskiene susirinko į jaukią popietę „ Šiltos, spalvotos Šv. Velykos“. Jos metu bibliotekininkė pasveikino vaikus su artėjančiomis šv. Velykomis ir papasakojo, kaip mūsų protėviai margino kiaušinius, ruošėsi Velykų šventei, domėjosi, kaip namuose vaikai margina velykinius margučius. Vaikai pasakojo, kad dažo svogūnų laiškais, puošia įvairiais lipdukais, vašku. O per šią popietę vaikai išbandė kruopštų marginimo būdą – dekupažą su įvairiausių raštų, paveikslėlių servetėlėmis.  Todėl nieko nelaukdami, visi aktyviai įsijungė į kiaušinių marginimo procesą – klijavo plonas gėlėtas servetėles su kiaušinio baltymu. Netrukus galėjome džiaugtis įvairiaspalviais margučiais.
Graži ir prasminga popietė! Bibliotekininkė Salvinija padėkojo visiems popietės dalyviams – už jaukų pabuvimą kartu ir palinkėjo gražių artėjančių šv. Velykų ir pavasariškos atgaivos!

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė