2018 m. lapkričio 14 dieną Gilvyčių bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros garsinis skaitymas. Į biblioteką rinkosi 3-6 klasių moksleiviai. Bibliotekininkė Ona Juškenienė moksleiviams papasakojo apie Šiaurės šalis, parodė plakatą. Gabrielė Gelžinytė skaitė balsu parinktą ištrauką iš švedų Eliaso ir Agnes Vahlundų knygos „Superherojų vadovas“. Knygoje pasakojama apie Lisą, kuri vieną dieną, kai mėgina pasislėpti nuo ją persekiojančios berniukų gaujos, randa bibliotekoje keistą knygą. Pasirodo, jog toji knyga – tai superherojų vadovas. Su ja prasideda Lisos kelionė į tapimą superheroje – Raudonąja kauke. Skaitymų metu vaikams buvo rodomos pasakojimą vaizduojančios skaidrės. Vėliau moksleiviai rinkosi Šiaurės šalį, apie kurią norėtų sužinoti plačiau. Vieningai prabalsuota, kad daugiausiai vaikų norėtų sužinoti apie Islandiją.
Bibliotekininkė Ona Juškenienė moksleiviams papasakojo, kad valstybė įsikūrusi to paties pavadinimo saloje, esančioje Atlanto vandenyno šiaurinėje dalyje, jog Islandijoje gyvena tik 320000 gyventojų. Islandija –antra pagal dydį sala Europoje, jos plotas – 103000 kv. km. Moksleiviams buvo įdomu tai, kad Islandija neturi kariuomenės. Žiūrėjome filmuką apie Islandiją. Vėliau piešėme vėliavas, aptarėme popietę, atsakinėjome į klausimus. Popietės pabaigoje bibliotekininkė mokiniams davė užduotį – į  kitą užsiėmimą atsinešti namuose pagamintus spalvingus knygos skirtukus.
Šiaurės šalių literatūros skaitymams buvo suorganizuota ir dar viena interaktyvi veikla vaikams – viktorina ,,Ką žinau apie šiaurės šalis?“. Vaikai turėjo atsakyti į 10 bibliotekininkės pateiktų klausimų. Daugiausiai teisingų atsakymų pateikė 6 klasės mokinys Karolis Turskis. Į popietę bibliotekininkės prašymu atsinešė jau pagamintus knygų skirtukus. Gražiausiu buvo išrinktas 6 klasės mokinio Arnoldo Juškėno skirtukas. Už gerai atsakytus viktorinos klausimus ir originaliai padarytus skirtukus vaikai iš siurprizų dėžutės traukė prizus.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė