Šiaurės šalių literatūros savaitė – ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. 1995 m. sugalvota ambicinga idėja su laiku išaugo į kasmetinį renginį, kuriame dalyvauja apie 165 000 vaikų ir suaugusiųjų. Ne išimtis ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, kuris taip pat aktyviai dalyvauja skaitymuose. Šiais metais ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams pasiūlytą švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygą vaikams „Superherojų vadovas“ išklausyti ir pamatyti atvyko Kuršėnų Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai su mokytoja Birute Jukniene. Gausų būrį pradinukų vyresnioji bibliotekininkė Vilma Grudžinskienė pakvietė į bibliotekos patalpose esančią Kino erdvę, kur jaukiai, žvakių prieblandoje, pradėjome skaitymus. Kad būtų įdomiau klausyti ir paprasčiau suprasti, bibliotekininkė vaikams skaitymo metu per projekcinį ekraną rodė knygos iliustracijas, kurios puikiai atspindėjo emociją, jausmus ir perteikė vaizdinius. „Superherojų vadovas“, tai knyga apie mergaitę Lisą, kuriai visai nepatinka naujoje mokykloje. Ten iš jos tyčiojasi berniukų gauja, nuo kurios ji kasdien bėga slėptis į biblioteką. Vieną dieną ten mergaitė randa knygą, kurioje aprašoma, kaip išsiugdyti 101 galią, reikalingą superherojui. Bet ar tai iš tiesų įmanoma? Šių metų tekstas nepaliko abejingų. Nors besiklausantys moksleiviai dar tik pradinukai, dėmesį jie išlaikė puikiai. Žinoma, bibliotekininkė taip pat labai stengėsi skaityti kuo raiškiau, išraiškingiau, su emocija, mimikomis, bendraudama su vaikais, intarpuose užduodama jiems klausimus ar paragindama atspėti, koks veiksmas bus toliau. Šių metų Šiaurės šalių literatūros tekstas ne tik įdomus, įtraukiantis ir smagus, bet, svarbiausia, pamokantis. Paliečiantis šių dienų ugdymo įstaigose skaudžią patyčių temą. Tad pasibaigus skaitymams neskubėjome išsiskirstyti, vaikai išreiškė savo mintis, pasidalino išgyventais jausmais ir patikino, jog jų klasėje patyčių nėra.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė