2019 metų lapkričio 11–17 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šių metų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.
Voveriškių biblioteka taip pat įsijungė į šį projektą.
Lapkričio 11 dieną Voveriškių bibliotekoje vyko garsinio skaitymo rytmetys „Auštant“. Renginyje dalyvavo Voveriškių mokyklos 3 klasės mokiniai su mokytoja Vilmante Bačianskiene. Prie žvakių šviesos buvo skaitomas tekstas „Pepė švenčia gimtadienį“ iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Perskaičius tekstą, vyko jo aptarimas. Vaikai daug informacijos sužinojo apie rašytoją Astridą Lindgren, susipažino su kitomis rašytojos knygomis.
Lapkričio 14 dieną į biblioteką atėjo 4 klasės mokiniai su mokytoja Jolanta Mituziene. Mokiniai skaitė tekstą, po to vyko viktorina. Vaikai atsakinėjo į užduotus klausimus apie Šiaurės šalis, ieškojo gaublyje Šiaurės šalių, sužinojo kokie yra  šių šalių rašytojai, susipažino su paroda „Šiaurės Šalių literatūra vaikams“.

Inga Kerienė,
Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė