2019 m. lapkričio 11 dieną 16 valandą buvo degamos žvakės visai neseniai įsikūrusiuose Varputėnų globos namuose „Kitada“, nes ruošėmės skaitymams „Sutemų valanda“. Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė Vida Bernotienė apžvelgė danų rašytojos Karen Blixen autobiografiją, bei jos knygą „Babetės puota“. Tai pasakojimas apie prancūzę, kuri turėjo kulinarinių sugebėjimų ir laimėjusi 10000 frankų, surengė puotą. „Babetės puota“ yra viena žymiausių danų literatūros kūrinių. 1987 metais sukurtas filmas, kuris laimėjo „Oskarą“.
Globos namų gyventojai mieliau klausė Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Kiekvienam savo vieta“. Pasaką skaitė bibliotekininkė Vida Bernotienė ir bibliotekos savanorė Stasė Dobrovolskytė, kuri senolius pavaišino saldumynais. Kalbėjome, kad gėris visada nugali, kad reikia vienam kitu rūpintis, padėti, mylėti savo artimą, tada ir gyvenimas atlygins…
Lapkričio 14 dieną į bendruomenės namus rinkosi Varputėnų jaunimas, nes vyko užsiėmimas. Tik pradėjome kiek kitaip – skaitydami „Edeno sodą“, iš Josteino Gaarderio knygos „Sofijos pasaulis“. Apžvelgta norvegų rašytojo biografija, kūryba. Edita Giržadienė ir Indrė Miliauskienė, Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkės darbui su jaunimu, susidomėjo autoriumi ir jo 52 sentencijomis-manifestu, kurį Frankas ketina įmūryti tūkstantmečių kaitos monumentą ir adresuoti ketvirtojo tūkstantmečio žmonėms. Paskutinė autoriaus sentencija sako „Sukurti žmogų reikia daug milijardų metų. Bet numirti užtenka vos kelių sekundžių“. Tai pamąstymas mums visiems ir įvairiose gyvenimo situacijose. Renginyje viešėjo Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė.

Vida Bernotienė,
Varputėnų bibliotekos bibliotekininkė