2019 metų lapkričio 11–17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyks Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
Lapkričio 14 dieną Šiupylių biblioteka tradiciškai prisijungė prie Šiaurės šalių literatūros savaitės paminėjimo. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais.
Mažieji knygų skaitytojai buvo pakviesti jaukiam pasibuvimui su draugais ir turiningos, spalvotos Šiaurės šalių autorių knygučių parodėlės atmosferoje. Šiupylių bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė ir vaikai skaitė ištrauką iš Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Aptarę skaitytą tekstą, Pepės šventę vaikai tęsė kurdami ir piešdami herojus iš knygutės. Antroje dalyje mažieji skaitytojai žiūrėjo filmuką apie Pepę ir jūrą, po to žaidė linksmus žaidimus.
Šventės pabaigoje vaikai buvo apdovanoti saldžiu prizu ir linksmai išsiskirstė, tikėdamiesi naujų susitikimų.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė