„Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome – nes tokia yra jau du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja“, – priminė Naisių bibliotekos bibliotekininkė Benita Dabregienė.
2018 m. lapkričio16 d. ryte į bibliotekoje vykusius garsinius skaitymus sugužėjusius Naisių mokyklos pradinių klasių mokinukus pasitiko plevenanti žvakelės liepsna, laukė šilta arbata, akimirksniu sukūrusi jaukią, atmosferą. Garsiai skaitėme ištrauką iš švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos „Superherojų vadovas“. Vaikai labai įdėmiai klausėsi Lisos istorijos, kurią skaitydami iš karto komentavome, prisiminėme nutikimus iš savo gyvenimo. Dar kartą prisimindami Lisos istoriją vaikai žiūrėjo filmuką „Superherojų vadovas“ švedų kalba.
Bibliotekininkė B. Dabregienė pristatė spaudinių parodą „Susipažinkime su literatūriniai herojais iš Šiaurės“. Vaikai jau buvo perskaitę Šiaurės šalių rašytojų knygeles apie Pepę Ilgakojinę, Karlsoną, kuris gyveno ant stogo, apie trolius Mumius ir kitas.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė