Šiaurės šalių literatūros savaitei buvo ruošiamasi iš anksto. Kartu su Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro 5 klasės mokine Greta Grigalaityte iš Kurtuvėnų bibliotekos knygų fondo atrinkome Šiaurės šalių rašytojų knygas, aptarėme personažus, kurie galėtų vaikus lydėti visą savaitę. 2018  metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – „Šiaurės herojai“. Lapkričio 13 d. Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė pakvietė Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro I klasės mokinius ir jų mokytoją Ausmą Valienę aktyviai dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Mokinukai kartu su Sniego karaliene (bibliotekininke) pradėjo kelionę į pasakų šalį. Jie klausėsi H. K. Anderseno pasakos ,,Sniego karalienė“, lankėsi ledo šalyje, atliko eilę užduočių, apžiūrėjo parodą ,,Šiaurės šalių rašytojai – Lietuvai“.
Sekančią dieną mažasis nykštukas ,,Nykštys“ (bibliotekininkė) ir Pepė Ilgakojinė (Greta Grigalaitytė) priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus grupių vaikus su auklėtojomis Lina Šidlauskaite ir Indre Pažereckiene sukvietė į Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro salę.  Čia netrūko linksmybių: vaikai turėjo įveikti kliūčių ruožus, daryti mankštą, lipti, lįsti, šokinėti, mėtyti į taikinį, žaisti judrius žaidimus. Darželinukams ,,padėjo“ (trukdė) Pepė Ilgakojinė. Įveikę sunkumus, nusifotografavę su Pepės arkliu, visi nukeliavo į Nykštuko namelį bibliotekoje. Vaikus nustebino Nykštuko svetingumas – jis kvietė visus išgerti puodelį arbatos, pasivaišinti saldumynais.
Paskutinę Šiaurės šalių literatūros savaitės dieną Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai klausėsi ištraukos iš Elias ir Agnes Våhlundų knygos ,,Superherojų vadovas“, diskutavo apie patyčias, aptarė praėjusios savaitės renginius ir užgesino simbolinę šviesą.
Šventės dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir atminimo dovanėlėmis.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė