Lapkričio 11-17 d. visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą. Tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Šiaurės šalių literatūros savaitę organizuoja asociacijų „Norden“ sąjunga, kuri kartu su mokyklomis, bibliotekomis ir skaitymo entuziastais nuo Grenlandijos Vakaruose iki Baltijos šalių Rytuose, kasmet kuria vieną didžiausių skaitymo įvykių Šiaurės Europos regione.
„Literatūros savaitės idėja yra tokia paprasta, kokia tik gali būti, tačiau jausmas, kai daugiau nei 2000 entuziastingų žmonių prisideda prie jos organizavimo įvairiausiuose Šiaurės ir Baltijos kampeliuose, yra tiesiog magiškas. Įsivaizduokite, kad daugiau nei 200 00 dalyvių išgyveną tą patį tuo pat metu būdami tiek daug skirtingų vietų!“ – pasakoja Anna Berg, šių metų projekto vadovė.
Šiemet asociacijoms „Norden“ Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje švenčiant 100 metų jubiliejų, Šiaurės šalių literatūros savaitė tai pažymės skaitymams pasirinkusi tris knygas iš šių šalių. Trys klasika tapę kūriniai, kuriuos visus sieja bendra šventės Šiaurėje tema, kvies klausytojus dalyvauti literatūrinėse šventėse per užrašyto žodžio magiją.
2019 m. lapkričio 11–14 d. Kairių bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai. Šiais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus, jaunuolius ir suaugusius šventei literatūros takais. Šių metų tema – „Šventės Šiaurės šalyse“.  Renginio metu skaitėme ištrauką iš švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Pepė švenčia gimtadienį“. Mintimis nusikėlėme į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo gimtadienį su savo draugais šventė Pepė Ilgakojinė.
Lapkričio 11 d. bibliotekoje lankėsi Kairių pagrindinės mokyklos 3 klasės moksleiviai su mokytoja metodininke Dženara Astasevičiene, lapkričio 12 d. – dalyvavo 2 klasės mokiniai su vyresniąja mokytoja Jūrate Gailaitiene.
Sekančią dieną  bibliotekoje lankėsi priešmokyklinukai ir ketvirtokai bei jų mokytojos: Agnė Červinskytė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė ir Diana Valskienė, vyresnioji mokytoja, o lapkričio 14-ąją sulaukėme 1 klasės mokinių ir juos lydėjusios mokytojos Gitautės Jankauskienės.
Renginių metu garsiai skaitėme Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištrauką, ją aptarėme. Vaikai pasakojo kaip švenčia savo gimtadienius. Renginių metu moksleiviai kūrė darbelius tema – „Gimtadienio dovana Pepei Ilgakojinei“. Po užsiėmimų bibliotekoje surengta mažųjų renginio dalyvių darbelių paroda.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė