Kaip ir kiekvienais metais Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka dalyvauja Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Šių metų tema – „Šiaurės herojai“.
2018 m. lapkričio 12 dieną 10 val. Gruzdžių lopšelio-darželio ,,Puriena“ priešmokyklinėje „Pelėdžiukų“ grupėje įvyko Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas. Kalbėjome apie šios savaitės tradicijas, skaitėme Elias ir Agnes Våhlundų knygos „Superherojų vadovas“ ištraukas, „Gudročių“ klube iš plastilino ir kartono pasigaminome švedų rašytojos Astridos Lindgren herojų – Pepės Ilgakojinės ir Karlsono portretus.
Lapkričio 13 d. ,,Sutemų valanda“ – skaitymai suaugusiems. Skaitėme ištrauką iš islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygos „Islandijos karaliai“. Prie arbatos puodelio aptarėme Šiaurės šalių rašytojų kūrybą, jos išskirtinumus ir panašumus su lietuvių literatūra. Iš pasirinktos medžiagos gaminome Šiaurės šalių rašytojų knygų herojus.
Lapkričio 16 d. bibliotekoje vyko tikras šėlsmas. Į šventę susirinko daug įvairių ,,herojų“. Darėm mankštą, žaidėm įvairius žaidimus, šokom, vaišinomės ,,super“ saldumynais, rinkome knygas, kurios atitinką pasirinktą ,,herojų“.
Šios savaitės metu buvo paruoštos šios parodos: spaudinių parodos ,,Šiaurės šalys. Žinomos… Nežinomos…“, „Šiaurės šalių rašytojai – vaikams“, lėlių ir knygelių paroda ,,Šiaurės šalių rašytojų knygų herojai“.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė