Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji bus kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Savaitės ašimi tapo metų temai ,,Šiaurės herojai“ skirtos knygos. 2018 m. lapkričio 16 d. šie skaitymai, skirti vaikams, vyko ir Bazilionų bibliotekoje. Skaitymuose dalyvavo Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniai kartu su mokytoja Rima Janulaitiene. Tekstą skaitė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo darbuotoja Lina Karlinskienė.
Tą pačią dieną Bazilionų bibliotekoje vyko ir susitikimas su raseiniške Jolita Pamedytyte ir jos knygos „Meilės įkaitė“ pristatymas. Kalbėdama apie tai, kaip gimė mintis parašyti romaną, autorė pasakojo: „Tikrai nebuvo spontaniško įgeidžio parašyti knygą. Man sunkiu laikotarpiu ieškojau veiklos, kuri įtrauktų ir padėtų užsimiršti. Tuo metu negelbėjo nei darbas, nei sportas, nei knygų skaitymas. Taip pradėjau rašyti. Tarsi sau. Būdavo bemiegių naktų, kurių dėka ir gimė idėja, kurią norėjau išplėtoti. Tada jau stačia galva nėriau į kūrybą. Rašymas man – tarsi terapija. Ir net tada tai nebuvo romano rašymas, tai tebuvo istorijos kūrimas“.
Pasak J. Pamedytytės, romane yra visko. Veiksmo, įtampos, žinoma, meilės. Tik skaitytojai galės įvertinti, ar man pavyko atskleisti tai, ką norėjau. O mano tikslas buvo atskleisti šeimos ilgesį, pavaizduoti, kas iš tiesų turėtų laikyti žmogų gyvą šioje žemėje. Gi būna beviltiškų situacijų, kai norisi pradingti, neegzistuoti. Bet visada šalia turi būti viltis. Išsakytos mintys tikrai suintrigavo ir ne viena susitikime dalyvavusi skaitytoja panoro perskaityti romaną.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė