ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ VOVERIŠKIŲ BIBLIOTEKOJE

siaures2-600x305Lapkričio 14–20 dienomis vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė švenčia dvidešimties metų sukaktį. Kai ateina pats tamsiausias metų laikas, uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis. Šių metų tema „Ateitis Šiaurės šalyse“. Vieni apie ateitį svajojame, kiti dėl jos nerimaujame. Voveriškių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Inga Kerienė pakvietė Voveriškių mokyklos 3 ir 4 klasės mokinius su mokytojomis Inga Vireikiene ir Vilmante Bačianskiene dalyvauti projekte. Bibliotekininkė Inga Kerienė pristatė Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, papasakojo apie norvegų rašytoją Stian Hole. Visi kartu aptarė plakatą ir knygų parodą „Šiaurės šalių rašytojų kūryba“. Prie žvakių šviesos skaitėme ištrauką iš Stian Hole knygos „Garmano vasara“. Tai norvegų rašytojo knyga apie Garmaną, kuris baiminasi artėjančio meto, kai teks išeiti į mokyklą. Skaitymo metu apžiūrėtos knygos iliustracijas. Baigus skaityti, vaikams reikėjo pratęsti pasakojimą apie Garmaną, kaip jam sekėsi mokykloje. Kiekvienas vaikas sakė po vieną žodį ir taip sukūrė tęsinį. Per savaitę vaikai turėjo nupiešti piešinius tema „Ateitis“. Piešiniai papuošė Voveriškių biblioteką. Vaikams buvo padovanoti atvirukai su plakato, skirto Šiaurės šalių bibliotekų savaitei atvaizdu.

Inga Kerienė,
Voveriškių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė