siaures2-600x3052016 m. lapkričio 14—20 d. vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo ir kt. kultūros ir švietimo įstaigų vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Šiaurės šalyse rengiama 20-tą, Baltijos šalyse — 19-tą kartą.
Lapkričio 14-osios dienos rytą Šakynos pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai rinkosi į Šakynos bibliotekoje organizuotus garsinius skaitymus „Auštant“. Pirmąją Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dieną tradiciškai vyksta privalomų tekstų skaitymas žvakių šviesoje. Šių metų savaitės tema – „Ateitis“. Skaityti buvo pasirinkta norvegų rašytojo Stilan Hole knygos „Garmano vasara“  ištrauka. Deja, jauniesiems skaitytojams nelabai patiko tekstas, tad jie patys pasirinko kitą knygutę. Susirinkusieji skaitė švedų rašytojo Sveno Nordqvisto knygą „Nelaimingas Petersonas“. Kūrinys vaikams labai patiko, sukėlė diskusijas ir teigiamas emocijas. Vyresnioji bibliotekininkė Zina Keturakytė pasiūlė susirinkusiems paskaityti ir kitas šio autoriaus knygeles. Mokiniai įvairiuose leidiniuose ieškojo informacijos apie Šiaurės šalis. Renginio dalyviams patiko skaityti bibliotekoje, žvakių šviesoje.

Zina Keturakytė,
Šakynos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė