Paskelbta  Lap 23, 2016

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ KURTUVĖNUOSE

siaures2-600x3052016 m. lapkričio 14 d. 10 val. Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė pakvietė Kurtuvėnų mokyklos-daugiafunkcio centro I–IV klasių mokinius aktyviai dalyvauti Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje ,,Ateitis Šiaurės šalyse“. Uždegtos žvakutės (simbolinė šviesa) paskelbė  tradicinės šviesos ir žodžio šventės  „Auštant“ pradžią.  Perskaičius Hole St. kūrinį  ,,Garmano vasara“, buvo aptariama, kad ne tik vaikai, bet ir suaugę taip pat bijo dėl ateities.  Mokiniai kartu su savo klasių auklėtojomis Ausma Valiene ir Edita Ramančioniene ieškojo medžiagos apie Šiaurės šalis, aplikavo vėliavas, turėjo sužinoti kokia kalba kalbama, kokią valiutą naudoja, kokios šalių sostinės, žymiausi rašytojai. Renginio dalyviai susidomėję apžiūrėjo  knygų parodą  ,,Pažink Šiaurės šalis ir jų literatūrą“,  skaitė knygutes, piešė piešinius apie ateitį.
Sekančią dieną vyresnioji bibliotekininkė Aurelija  Kniurienė pravedė garsinio skaitymo valandėlę  priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus grupių vaikams.  Ji skaitė  ištraukas iš švedų rašytojos Julijos Vislande ( Wieslander)  knygos ,,Mamulė Mū“.  Padedant  „Šešėlių teatrui“,  pasekė ištrauką apie karvės Mamulės Mū ir varnos susitikimą pievoje.  Vaikai atliko užduotis, kur reikėjo pereiti labirintus, nuspalvinti piešinukus.
Penktadienį lėlių teatro ,,Kurtinukas“ artistės Kęsmina Uznytė ir Urtė Arminaitė parodė pačių sukurtą nuotaikingą vaizdelį apie ateitį, kurioje nereikės nešiotis kuprinių – jos pačios skraidys, močiutei apie arbatos puodelį reikės tik pagalvoti  ir arbata jau garuos ant stalo. Vaikai pristatė Šiaurės šalis, apžiūrėjo piešinius, užpūtė simbolinę šviesą, skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Aktyviausi dalyviai  buvo apdovanoti saldžiais prizais ir atminimo dovanėlėmis.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,249
SUSITIKIMAS SU KNYGOS BIČIULIAIS
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS „RODOM“

Nėra komentarų