Šiais metais lapkričio 13–19 dienomis vyksta dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šios savaitės tema – Šiaurės salos. Šiaurės šalyse yra nesuskaičiuojama gausybė salų. Todėl nieko keisto, kad salos yra populiarus motyvas Šiaurės šalių dailėje, folklore ir literatūroje. Savaitė prasideda garsiniais knygų skaitymais. Kairių biblioteka taip pat įsijungė į šios savaitės renginius. Lapkričio 13 d. Kairių bibliotekoje vyko garsinis ištraukos iš Mauri Kunnas ,,Lobių sala“ skaitymas. Renginyje dalyvavo Kairių pagrindinės mokyklos 1,2 ir 4 klasių moksleiviai su mokytojomis Diana Valskiene ir Dženara Astasevičiene. Po skaitymo vyko edukacinis renginys ,,Salos“.  Vaikai piešė iliustracijas knygai. Daug teigiamų emocijų patyrė liedami iš vaško salą, iš smėlio kurdami piratų laivą ir kitus skaityto kūrinio vaizdus. Vaikų piešiniai eksponuojami bibliotekoje.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė