Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo birželio 1 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai atnaujina visas paslaugas, kurios buvo apribotos karantino metu. Lankytojai vėl galės pasirinkti ir skolintis knygas iš atvirųjų fondų, naudotis įprastomis periodikos ir interneto skaityklų paslaugomis, dalyvauti kompiuterinio raštingumo mokymuose, edukacijose, apžiūrėti eksponuojamas parodas.
Lankytojai, norintys savarankiškai rinktis dokumentus iš atvirųjų fondų ir naudotis periodikos skaityklomis, privalės mūvėti vienkartines pirštines. Visos skaitytojų grąžintos knygos ir toliau bus karantinuojamos.
Dirbant su kompiuteriais darbo vietos bus išdėstytos išlaikant 2 metrų saugų atstumą bei 5 kv. m plotą vienam lankytojui. Naudojimosi kompiuteriais, planšetėmis ir kt. įrenginiais laikas – ne ilgiau kaip 30 min., po kiekvieno naudojimosi seanso numatyta 15 min. pertrauka kompiuterinės darbo vietos dezinfekavimui. Rekomenduojame naudotis savo atsineštu išmaniuoju įrenginiu, asmeninėmis ausinėmis. Kad nesusidarytų eilės, rekomenduojama paslaugos laiką iš anksto rezervuoti telefonu arba el. paštu.
Kopijavimo, spausdinimo ir skenavimo paslaugą atliks bibliotekos darbuotojas.
Atnaujiname ir renginių organizavimą iki 30 dalyvių atvirose ir uždarose erdvėse, išlaikant 2 m atstumą tarp žmonių ir 5 kv. metrų plotą asmeniui.
Į patalpas bus įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai, atvykę ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
Lankytojai, nesilaikantys nustatytos tvarkos ir saugos reikalavimų, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) neaptarnaujami.

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka laukia Jūsų ir rūpinasi Jūsų saugumu!