Kaip ir kasmet, vasario mėnesį, gyvename Vilniaus knygų mugės laukimu, sukviečiančios vis daugiau lankytojų į Parodų ir kongresų centrą „Litexpo“. Šiame keturias dienas besitęsiančiame renginyje kiekvienas randa aktualių leidinių, žaidimų, dėlionių, edukacinių užsiėmimų, begalę vaizdų ir potyrių, mielų susitikimų, renginių. Tai puiki galimybė sutikti ir pabendrauti su mylimais rašytojais, publicistais, atlikėjais, surasti naujų idėjų ir formų būsimų veiklų ar projektų rengimui.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos struktūrinių teritorinių padalinių darbuotojai pirmąją Vilnius knygų mugės dieną, vasario 20-ąją, taip pat apsilankė daug žadančiame ir pasiūlančiame renginyje. Šią dieną, puikiai apibūdina jos pavadinimas – Bičiulių diena. Vilniaus knygų mugė  mus pasitiko su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Su šia mintimi visi dalyviai buvo kviečiami ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.
Susitikome su daugybe knygų autorių, kolegų, buvusių studijų draugų, dėstytojų, renginių dalyvių. Apsilankėme daugelyje diskusijų, pristatymų, edukacinių užsiėmimų, pasidžiaugėme Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojų prisistatymu.
„Knygų mugė – tai lietuviškas stebuklas, primenantis tuos, kuriuos sukuria mūsų mokslininkai, startuoliai, gyvybės mokslų centrai ar teatrai. Tai man vis dar mįslingas ir gana keistas reiškinys, nes žmonės, užuot rinkęsi kitokias pramogas, tūkstančiais traukia į šiuos rūmus prie Neries, vaikštinėja, perka, klausosi, kalba, ginčijasi“, sakė Lietuvos Nacionalinės kultūros bei meno premijos laureatas rašytojas Saulius Šaltenis.
Dėkojame Šiaulių rajono savivaldybės administracijai už galimybę nuvykti į tarptautinę 21-ąją Vilniaus knygų mugę.

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė