2020 m. vasario 11 d. vykusi Saugesnio interneto diena buvo minima daugelyje pasaulio šalių jau 17-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė. Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas. Saugesnio interneto savaitė 2020 metais nagrinėjo daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje  erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Žadžiūnų struktūrinis teritorinis padalinys prisijungė prie iniciatyvos „Saugaus interneto savaitė“. Vasario 11–13 dienomis  vyko ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ 6 val. skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiųjų grupei „Būkime saugūs internete“. Mokymų metu stebėjome transliacijas internete: „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti“? ir „Sekstingas: Žaidimas ar nusikaltimas“? Kompiuterines žinias Žadžiūnų bibliotekoje tobulino 10 dalyvių. Mokėmės, kaip saugiai naudotis internetu, išlikti budriems ir kaip apsisaugoti nuo galimų grėsmių. Skaitmeninio raštingumo užsiėmimus vedė lektorė Ona Skirmantienė.

Ona Skirmantienė,
Žadžiūnų bibliotekos bibliotekininkė