Saugesnio interneto diena yra organizuojama INSAFE tinklo kiekvienais metais pirmąjį vasario mėnesio antradienį. 2017 metais Saugesnio interneto diena daugelyje Europos šalių buvo minima vasario 7 dieną siekiant paskatinti jaunus viso pasaulio žmones saugiau naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais.
Ne išimtis ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Čia visą savaitę vaikai, atėję prie kompiuterių, buvo supažindinti, kaip saugiai naudotis internetu ir kaip nepakliūti į interneto platybėse esančias įvairiausias pinkles. Paklausus, kokie pavojai jų gali tykoti ir ko reikėtų saugotis, vaikai vienareikšmiškai atsakė, kad nevalia niekam pasakyti savo asmens duomenų, nebendrauti su tais žmonėmis, kurių nepažįsta.
Viską aptarus, vaikams pasiūlėme pažaisti žaidimą „Klaidūs interneto miškai“. Šis internetinis žaidimas sukurtas pagal Europos Tarybos programą „Kuriam Europą vaikams ir su vaikais“, siekiant skatinti vaikų teisių apsaugą ir apsaugoti juos nuo bet kokio smurto. Vaikams žaidimas labai patiko! Pabaigai visi atlikome testą „Ar esi saugus internete?“ Vaikai pasitikrino savo žinias, ar tikrai moka saugiai elgtis internete, visi aptarė teisingus ir neteisingus atsakymus.
Jau 14-ąjį kartą minima tarptautinė „Saugesnio interneto diena“ kiekvienais metais kviečia viešąsias bibliotekas prisijungti prie šios naudingos iniciatyvos padedant savo bendruomenei jaustis saugesniais internetinėje erdvėje bei kasdienes bibliotekos veiklas paįvairinti veiklomis, kurios atkreiptų dėmesį į aktualią saugumo internete temą.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė