2020 m. vasario 11 d.  Saugesnio interneto diena buvo minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 150 šalių) jau 17-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyko visą savaitę, organizuojant teminę akciją Saugesnio interneto savaitė.
Vasario 12 d. Kairių bibliotekoje surengta popietė vaikams „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“. Renginyje dalyvavo Kairių pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Dženara Astasevičiene. Vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė papasakojo  susirinkusiems kaip sukurti saugų slaptažodį ir kaip juo naudotis. Saugus slaptažodis – tai slaptažodis, kurį sunkiai atspėtų ir kitas žmogus, ir slaptažodžių atskleidimo programinė įranga. Kad neatspėtų kitas žmogus, slaptažodis neturi būti susijęs su asmenine informacija: gimimo data, adresu, vardu, pavarde, pravarde ir pan. Vaikams buvo skirta praktinė užduotis: sugalvoti ir ant lapelio užrašyti saugų slaptažodį. Vėliau visi aptarėme užrašytus slaptažodžius, kurie yra pakankamai saugūs ir kodėl, o kuriuos reikėtų pastiprinti ir kaip tą galima padaryti. Išsiaiškinome pagrindinius saugių slaptažodžių principus.
Renginio pabaigoje sprendėme tęstą „Ar esi saugus internete“?

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė