Balandžio 4 d. Kairių bibliotekoje vyko rytmetys „Mano mylimiausias knygos veikėjas“, skirtas paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną. Rytmetyje dalyvavo Kairių lopšelio darželio, „Spindulėlis“ priešmokyklinio mišraus amžiaus „Gudručių“ grupės vaikai. Vaikus į biblioteką atlydėjo auklėtojos Alma Šulčienė, Jugina Kaminskė ir judesio korekcijos mokytoja Ingrida Jasėnaitė.

Tarptautinė vaikų knygos diena švenčiama balandžio 2 d. – tuomet, kai gimė garsusis pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Ši diena minima nuo 1967 m. Vaikų knygos dienos šventė turi savo gilias tradicijas – kasmet vis kitos IBBY (angl. International Board on Books for Young People, liet. Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) organizacijai priklausančios šalies kūrėjai įgyja teisę sukurti plakatą ir parašyti kreipimąsi į visus pasaulio vaikus skaitytojus. O šiais metais kreipimąsi rašė ir plakatą kūrė Lietuvos kūrėjas, garsus autoriaus ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius. Bibliotekininkė supažindino vaikus su vienu žymiausių ir talentingiausių Lietuvos knygų vaikams autoriaus K .Kasparavičiaus parašytu kreipimusi „Knygos padeda neskubėti“ ir plakatu, su bibliotekoje esančiomis rašytojo knygomis: „Kvailos istorijos“, „Sodininkas Florencijus“, „Braškių diena“, „Mažoji Žiema“, „Sapnų katytė“ ir kitomis.

Kadangi auklėtoja Alma Šulčienė darželyje vykdo projektą ,,Ėsk karvutę žalią šieną…“, tai ,,Gudručių“ grupės mylimiausias herojus yra karvutė Mamulė Mū. Ateidami vaikai atsinešė atviručių apie karvutę. Mamulė Mū – ypatinga karvė. Ji moka važiuoti dviračiu ir laipioti po medžius, bet aplink dar tiek daug neišbandytų pramogų! Vasarą karvutė ropščiasi ant čiuožyklos, žiemą į kalniuką tempia rogutes. Karvutė labai mėgsta vaikščioti po pievas, rinkti nuo augaliukų rytinę rasą ir ją godžiai gerti. Vakarais ji mėgsta atsigulti savo mylimiausioje vietoje ir stebėdama žvaigždes svajoti, o kad būtų smagiau, Mamulė Mū įkalbina drauge pramogauti savo geriausią draugę Varną.

Bibliotekininkė vaikams perskaitė Jujjos Wieslander knygutę ,,Mamulė Mū skaito“. Vėliau vaikai piešė Mamulę Mū, rytmečiui pasibaigus, vaikai išsirinko knygučių, kurias parsinešę į darželį su auklėtojomis skaitys.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė