2017 m. birželio 9 dieną 10 valandą į Kužių biblioteką sugužėjo Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ,,Žiogelių“ grupės vaikučiai, lydimi auklėtojos Viktorijos Lipskienės ir  jos padėjėjos Virginijos Petravičienės. Rytmetį ,,Mažais žingsneliais į knygų šalį“ pradėjome susipažinimu. Bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė mažiesiems lankytojams papasakojo, ką galima veikti užsukus į biblioteką. Smalsius vaikučius sudomino smėlio ir šviesos terapinis staliukas. Kiekvienas vaikas galėjo nupiešti po piešinį. Visi džiaugėsi vaikų pieštomis saulėmis ir gėlėmis, vorais ir sraigėmis.
Grojančios knygutės patiko, bet nenustebino, nes darželyje vaikai tokių knygučių turi, o Selemono Paltanavičiaus knyga ,,Lietuvos paukščiai“ vaikus sudomino. Kužių lopšelio-darželio kieme įsikūrusi gandrų pora vaikams puikiai pažįstama, todėl ir gandro kalenimą vaikai jau buvo girdėję, bet kitų paukščių balsų klausėsi įdėmiai. Vaikučius sužavėjo pasakaitės su kubeliais. Bibliotekininkė skaitė pasakas ,,Raudonkepuraitė“, ,,Trys paršiukai“, ,,Pelenė“, o vaikai sekdami tekstą rinko pasakai tinkamą kubelį.  Surinkę visą pasakaitę negailėjome sau plojimų. Mokydama vaikus, kaip reikia elgtis su knygutėmis, kad jos būtų ,,laimingos“ ir ilgai skaitomos, bibliotekininkė kvietė vaikus apsilankyti kartu su tėveliais, ir tapti nuolatiniais bibliotekos skaitytojais. Daug vaikučių jau atostogauja, bet tie kurie atėjo į biblioteką jau žengė mažą žingsnelį į knygų šalį.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Viktorijos Lipskienės, Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ auklėtojos