2019  m. spalio 21–30 d. Romučių bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” 18 valandų trukmės skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems pagal programą „Skaitmeninės technologijos Tau: Ateik, sužinok, išmok“. Mokymus organizavo ir vedė Romučių bibliotekos bibliotekininkė Janina Butnorienė.
Projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT), internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Mokymuose dalyvavo 10 Romučių bendruomenės gyventojų. Mokymai sutapo su spalio 21–25 dienomis vykusiomis tiesioginėmis transliacijomis „Senjorų dienos internete 2019“. Dalyviai turėjo galimybę stebėti transliacijas – „Bendraukime neribotai“, „Pats sau gidas“, „Išmanusis daržas“ ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Internetinių seminarų metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinosi žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose.
Baigusiems mokymus įteikti pažymėjimai. Ačiū visiems dalyvavusiems ir kviečiame registruotis į pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymus.

Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė