Pažymint pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos gimimo 145-ąsias ir jo išrinkimo šalies prezidentu 100-ąsias metines, Romučių bibliotekos bibliotekininkė Janina Butnorienė 2019 m. rugsėjo 23 d. sukvietė grupelę skaitytojų į diskusijų valandėlę, kurioje buvo prisimintas ir pagerbtas Nepriklausomybės Akto signataras, pirmasis Lietuvos Respublikos  prezidentas A. Smetona. Bibliotekininkė parengė trumpą šio tautos šviesuolio, gimusio valstiečių šeimoje, tačiau atkakliai siekusio mokslo, įsitraukusio į aktyvią politinę veiklą, kurią vainikavo Lietuvos valstybės prezidento postas, gyvenimo apžvalgą. Susirinkusieji peržiūrėjo vaizdo įrašą „Antanas Smetona – mitais ir propaganda apgaubtas prezidentas“, kuriame renginio dalyviai galėjo susipažinti su svarbiausiais A. Smetonos gyvenimo ir veiklos bruožais.  Po oficialiosios dalies vyko diskusijos apie Lietuvos visuomeninį ir politinį gyvenimą.

Janina Butnorienė,
Romučių bibliotekos bibliotekininkė