2018 m. balandžio 23–29 dienomis visoje Lietuvoje vyko 18-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios tema „Kartu mes kuriame ateitį“. Ringuvėnų bibliotekoje veikė spaudinių paroda „Knyga mus veda į praeitį ir ateitį“, skirta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Balandžio 24 dieną biblioteka prisijungė prie akcijos, skirtos Pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai ir su vaikais bibliotekoje skaitė pasakas.
Balandžio 26 dieną Kiškis ilgaausis (bibliotekininkė Janina Butnorienė) į biblioteką susikvietė skaitytojus įdomiai popietei „Kas greitesnis bibliotekoje“. Pasakų personažas trumpai papasakojo  apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Išklausę pasakojimo apie bibliotekas, visi aktyviai dalyvavome edukaciniame užsiėmime – piešėme 3D pieštukais, kuriuos į biblioteką atvežė Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roberta Rasikienė.  Ji susirinkusiems trumpai papasakojo apie šio pieštuko galimybes ir pamokė, kaip su jais piešti. Piešė ne tik vaikai, bet ir mamos ar močiutės, atlydėjusios vaikus į biblioteką. Visi buvo nustebinti šia piešimo priemone ir džiaugėsi gavę progą išbandyti ją.
Užsiėmimo metu emocijų  netrūko – vieni pyko, kad nesiseka, kiti – džiaugėsi, kad puikiai pavyksta įgyvendinti sumanymus. Viešnia Roberta tik spėjo dalinti patarimus ir keisti pieštukų spalvas. Piešėm drugelius, gėlytes, pasigaminom net  akinius ir kaklo papuošalą.
Kiškis ilgaausis su renginio dalyviais dėkoja Robertai Rasikienei už suteiktą galimybę išbandyti naują technologinę priemonę – 3D pieštukus.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė