Paskelbta  Kov 24, 2017

RENGINYS „PAUKŠČIAI VAIKŲ LITERATŪROJE“ GINKŪNŲ BIBLIOTEKOJE

Paukščiai – dangaus ir žemės tarpininkai, nuo seno traukė žmogų savo pranašumu: gebėjimu skraidyti, čiulbėti, pasinerti į vandenį. Kadangi kovo mėnesį skelbiamos ne tik visų paukščių sugrįžtuvės, bet ir Žemės dienos paminėjimas, Ginkūnų biblioteka organizavo renginį mokiniams „Paukščiai vaikų literatūroje“, kurio tikslas – supažindinti vaikus su literatūriniu lobynu apie paukščius, padėti pažinti su  į Lietuvą parskrendančiais bei visais metų laikais gyvenančiais paukščiais.  Kovo 22 dieną bibliotekoje lankėsi  Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos pirmokai kartu su mokytojomis  Rasa Gružiene ir Asta Patapkiniene. Visus pasitiko ir pradžiugino jau sukurti  iš popieriaus įvairiaspalviai paukščiai, kurie papuošė bibliotekos erdvę.
Bibliotekininkė Rimvida Linauskienė pristatė Selemono Paltanavičiaus knygą „Lietuvos paukščiai“. Įdomūs ir žaismingi paukščių aprašymai, tikri gamtoje įrašyti paukščių balsai, kuriuos dalyviai bandė atspėti. Kita šio autoriaus knyga „Labas, kaip gyveni?“ – tai 14 laiškų iš girios. Skaitant girios „rašytojų“ genio, kranklio laiškus, galėjome pasijusti „jų kailyje“. Vaikams  perskaityta ir Jono Liniausko poema  apie paukščius „Paukščių abėcėlė“ mažuosius pradžiugino nuotaikingomis eilėmis  ir, kartu trumpais paaiškinimais bei klausimais, pažerė žinių apie sparnuočius.
Mokiniai sužinojo apie paukščių rūšis, išvaizdą, gyvenimo būdą, mokėsi pažinti paukščius, jų balsus, giesmes, minė mįsles. Visi dalyviai smagiai ir linksmai džiaugėsi sugrįžusiais paukščiais ir atbudusia pavasario gamta.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 1,260
DĖKOJAME UŽ ŽURNALO METINĘ PRENUMERATĄ BUBIŲ BIBLIOTEKOS SKAITYTOJAMS
PASKAITA APIE RYTŲ MEDICINĄ ŽADŽIŪNŲ BIBLIOTEKOJE

Nėra komentarų