Birželio 9 dienos rytą Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje apsilankė netikėtas svečias kuršėniškis Apolinaras Čepulis.

Apolinaras Čepulis – technikos mokslų daktaras, rašytojas, išleidęs knygas: „Likimo upė“, „Rėvos“ ir „Pokalbiai prie molberto: su menininku Nacionalinės premijos laureatu Antanu Kmieliausku“.

Knyga „Likimo upė“ tai memuarine medžiaga paremtas kūrinys apie moters dalią XIX a. pabaigos XX a. pradžios Lietuvos kaime. Sodrus realizmas, ryškūs charakteriai, gyvas krašto koloritas, dramatizmas, turtinga kalba išskiria šį romaną iš dabartinės anemiškos lietuvių literatūros. Knyga „Rėvos“ – tai romano „Likimo upė“ (2003) antroji dalis, kurioje toliau pasakojama apie kaimo moters Viktorijos gyvenimą prieškario, karo, dviejų okupacijų Lietuvoje.

Autentiški kaimo žmonių gyvenimo vaizdai, jų kalbos spalvos, charakteriai, motinos pasakojimai apie savo jaunystę ir kaimiečių tarpusavio santykius, nuo vaikystės išlikę rašytojo atmintyje ir užrašuose, rado vietą šių romanų puslapiuose.

Svečias apžiūrėjo kalbininko Vytauto Vitkausko memorialinę ekspoziciją, pasidžiaugė gimtojo krašto vaizdais, bibliotekai padovanojo naują knygą su autografu.

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja
Joneta Filinskė