2018 m. sausio 27 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje XXVII knygos mėgėjų draugija, šiais metais mininti 25-ąsias atkūrimo metines, kartu su Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centru, Kauno įgulos karininkų ramove bei Vidmanto Staniulio knygynu organizavo naujojo, „XXVII knygos mėgėjų metraščio“(2018) pristatymą.
Jubiliejiniams metams skirto leidinio sutiktuvėse dalyvavo draugijos nariai, leidinio rengėjai ir autoriai, kolekcininkai, knygotyrininkai, visi besidomintys kultūriniu gyvenimu.
Metraštį pristatė draugijos pirmininkė ir leidinio sudarytoja Dalia Poškienė, redaktorius Laimonas Inis, kalbėjo straipsnių autoriai. Renginyje dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė Audronė Kiršinaitė.
Leidinyje gausu dar nepublikuotos informacijos, autentiškos medžiagos, apie iškilius kultūros ir spaudos puoselėtojus, iliustruotos fotografijomis ir dokumentų kopijomis. Penktajame knygos skyriuje „Šviesuolių vardais pavadintos“ – 19 publikacijų apie bibliotekas, turinčias šviesuolio vardą, o tuo pačiu – kaupiančios informaciją apie tą iškilų žmogų ir skleidžiančios ją visuomenei.
Džiaugiamės, kad metraštyje išspausdintos net dvi Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų publikacijos. Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka pristatoma Almanto Šlivinsko ir Vidos Ragauskienės straipsnyje „Lituanistikos atminties ir sklaidos vieta“, apie Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteką rašoma Audronės Kiršinaitės ir Jurgitos Jasiškytės straipsnyje „Kelią nutiesė šviesūs žmonės“.

Audronė Kiršinaitė,

Nuotr. Juozo Dingelio ir Raimundo Kaminsko