2018 metų spalio 5 diena – Tarptautinė mokytojų diena. Bibliotekininkė, projekto „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ vadovė Vilma Grudžinskienė nepasikuklino ir būtent šią dieną pakvietė Kuršėnų kūrybos namų kūrybinės raiškos vadovę Rasą Poškienę su jaunųjų gamtininkų būreliu išbandyti protmūšio žaidimą. Protmūšis yra intelektualus žaidimas, kurio metu tradiciškai viena prieš kitą žaidžia dvi komandos. Ir šįkart nepadarėme jokios išimties. Kadangi Kuršėnų kūrybos namai yra kiek nutolę nuo miesto centro bei Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus, dalyviams teko eiti nemenką kelią. Tad, nieko nelaukus, susirinkus tinkamam dalyvių skaičiui su gera nuotaika vaikai nuo 10 iki 14 metų pasiskirstė komandomis. Vaikai apsidžiaugė, kad žaisti bibliotekininkė pasiūlė inovatyviai – pasitelkiant planšetinius kompiuterius kiekvienai komandai. Per „Kahoot“ internetinę programą bibliotekininkei sukūrus viktoriną kino tematika, įkurtoje Kino erdvėje, įsitaisius patogiai ant spalvotų pufų pradėjome turnyrą. Klausimų buvo nemažai ir įvairių. Viktoriną sudarė trys turai – bendrųjų klausimų turas, skaičių turas bei vizualiniai klausimai. Pirmoji grupė, nors ir neženkliai, bet išsiveržė į priekį. Žinoma, svarbiausia dalyvauti ir įgyti žinių bei pasidalinti jomis. Vaikų žingeidumas neliko neįvertintas. Visi buvo apdovanoti šauniais prizais – vardiniais bibliotekos tušinukais su ant jų esančiu antistresiniu suktuku.

Vilma Grudžinskienė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė, projekto vadovė

Projektą remia

Projektą vykdo