Skaičiuodami pirmąsias rugsėjo dienas mintimis vis sugrįžtame į vasarą. Prisimename, per vasaros atostogas patirtus įspūdžius. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos jaunieji skaitytojai įspūdžių turėjo tikrai daug. Jau antri metai bibliotekoje per vasaros atostogas kiekvieną antradienį vyko vasaros stovykla. Jos metu vykdytos įvairios veiklos. Garsinių skaitymų valandėlėse „Padavimai ir legendos apie Lietuvą“, „Eilėraščiais sugrįžkime į vasarą“ vaikai išsirinko labiausiai patinkančius kūrinius, juos garsiai skaitė draugams, o vėliau išrinko raiškiausiai skaičiusiuosius, kurie buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Padavimą apie Gruzdžių miestelio atsiradimą papasakojo Tado mama Ligita Grigaitienė. Vasaros stovyklėlėje su savo vaikučiais lankėsi Lietuvoje atostogaujanti viešnia iš Paryžiaus, Sorbonos universiteto dėstytoja, vertėja, knygų autorė Giedrė Cibulskaitė-Veršinskienė. Garsiniai skaitymai neįprastoje aplinkoje vyko Gruzdžių dvaro pievelėje. Vaikai skaitė padavimus apie Lietuvos dvarus, pilis, piliakalnius. Viešnia Giedrė perskaitė knygelę apie vilką prancūzų kalba. Jos dukrelė Ugnė prancūziškai padeklamavo keletą eilėraštukų. Visiems susirinkusiesiems buvo įdomu išgirsti prancūzų kalbą. Edukaciniuose užsiėmimuose stovyklos lankytojai išmoko pasigaminti suvenyrų: interjerinių lėlyčių iš modelino, popierinių pelyčių, judančių veidelių, skirtukų, verpsčių iš popieriaus. Su didžiuliu susidomėjimu vaikai piešė naudodami netradicines priemones: daržoves, įvairius žolynus, akmenukus, pirštukus. Perskaitę Janinos Degutytės eilėraščius, juos iliustravo. Vėliau lygino su dailininkų iliustracijomis ir džiaugėsi savo darbais, demonstruojamais parodoje.
Rugpjūčio mėnesį gautas naujas knygas vyresnioji bibliotekininkė Liongina Šufinskienė pristatė jauniesiems skaitytojams. Giedrė Cibulskaitė-Veršinskienė, Evelina Nagytė, Karolina Butnoriutė paskaitė knygų ištraukas. Popietei pasibaigus, ne vieną knygą vaikai išsinešė skaityti į namus.
Šiaulių valstybinės kolegijos studentas Justas Šufinskas mažuosius stovyklos lankytojus išmokė kurti animacinius filmukus programa „Pivot Stickfigure Animator“. Mažiesiems buvo daug juoko, kai jų sukurti personažai šokinėjo, vartėsi, darė įvairius judesius, kurių negalima padaryti realybėje.
Bibliotekoje vyko kraštotyrininkės Irenos Rudzinskienės kraštotyrinių darbų paroda „Atskleistos praeities pėdsakais“. Vaikams apžiūrėjus parodą, kraštotyrininkė patarė, nuo ko reikia pradėti rinkti giminės istoriją, kaip sudaryti giminės medį.
Per vasarą vaikai nepamiršo ir skaitymo. Per Mokslo metų atidarymo šventę Gruzdžių gimnazijos kiemelyje bibliotekininkės vienuolikai vaikų įteikė padėkos raštus ir saldžius prizus už aktyvų skaitymą. Bibliotekininkės visiems šventės dalyviams priminė, kad ir per mokslo metus užsuktų į biblioteką, kur galima ne tik išsirinkti knygą, bet ir užsiimti kita įdomia veikla.

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė