2019 m. gruodžio 13 d. ankstyva penktadienio popietė. Moterys renkasi į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo Gilvyčių salėje organizuojamą popietę ,,Prisėskime tyliai prie uždegtos žvakės“. Pradžioje pasigrožėjome adventinių vainikų paroda, kurią per edukacinį užsiėmimą sukūrė bibliotekininkė Ona Juškenienė su vaikais.
Maloniai nustebino Ingos Latanauskienės iškeptas, nuostabiai atrodantis kalėdinis pasakų namelis.
Popietė pradedama eilėraščio posmais apie žiemą, adventą. Uždegamos žvakės adventiniame vainike, kurių uždegimas reiškia viltį, meilę, ramybę ir džiaugsmą. Vėliau keliavome po visus Lietuvos regionus, susipažindamos su jų advento papročiais, burtais, žaidimais, Kūčių valgiais. Buvo pasekta nuostabi, verčianti kiekvieną susimąstyti, ypatinga pasaka. Folkloro grupės moterų duetas sugiedojo jautrią giesmę. Popietės metu minėme mįsles, dalinomės Kūčių valgių receptais. S. Kučiriavienė papasakojo apie advento papročius savo gimtoje Moldavijoje. Visos moterys savo laimę išbandė Laimės šulinyje.
Palikusios už durų rūpesčius, atsinešdamos gerą nuotaiką, moterys turiningai praleido penktadienio popietę.

Ona Juškenienė, Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė
Rimutė Janaitienė, renginių organizatorė