2017 metų balandžio 5 dieną į Kužių biblioteką sugūžėjo visas būrys Kužių lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ,,Boružiukų“ grupės  ugdytinių, kartu su auklėtoja Audrone Žukauskiene ir auklėtojos padėjėja Kristina Kvietkauskiene. Bibliotekininkė juos pakvietė į vaikiškų knygų pristatymą ,,Paliesk. Pajusk. Išgirsk“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai.
Vaikučiai buvo sutikti skambant dainelei ,,Vaikystės šalis“ iš pasakų ir dainų rinkinio vaikams ,,Pasakų šalyje“. Smalsūs ir nekantrūs vaikučiai pasklido po biblioteką, todėl juos nuraminti pavyko pakvietus pažaisti susipažinimo žaidimo. Bibliotekininkė paprašė juos vienu metu ištarti savo vardą. Šis žaidimas jiems labai patiko, nes šaukė vienas garsiau už kitą.  Apie šitokį susipažinimo būdą vyresnioji bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė perskaitė Violetos Palčinskaitės knygoje ,,Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą: atsiminimai“. Išsišaukę ir nurimę vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie knygutes.
Pavartę, pasiklausę knygučių su garsais vaikučiai sumanė pažaisti: vieni įsijungė kompiuterį, kiti piešė ant šviečiančio smėlio staliuko dar kiti žaidė bėgančią pasaką ,,Dangus griūva“. Išradingoji vaikų auklėtoja Audronė pademonstravo dar vieną šviečiančio staliuko pritaikymo būdą ,,raidžių meškeriojimą“.
Valandėlė prabėgo nepastebimai. Atsisveikinant vaikučiai užminė eiliuotą mįslę bibliotekininkei, kurios atsakymas – KNYGA…

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė