Nors vasaros įspūdžiai po truputį keliauja užmarštin, bet gražus, saulėtas ruduo vėl ir vėl kviečia akimirkai stabtelėti ir prisiminti karščiu alsuojančias vasaros dienas, romantiškus ir malonius vakarus,  įsimintinas akimirkas, praleistas su knyga rankose. Ir kaipgi užmirši skaitymo iššūkio epidemiją, karštligiškai  apėmusią daugumą šalies bibliotekų.
„Skaitymo iššūkio“ prizininkus ir nugalėtojus 2018 m. spalio 18 dieną sukvietė ir Kužių  bibliotekos bibliotekininkės. Vaikai smalsavo, ką veiks, o bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė lyg susitarusios neskubėjo praverti paslapties šydo, vis pasakojo  apie skaitymo iššūkį, kvietė žvilgtelėti į vienokias ar kitokias  apibendrintas šio įdomaus „Skaitymo skatinimo“ projekto detales. Vėliau paslaptis po truputį pradėjo ryškėti, įgaudama  dėlionės formą… dvylika dėlionės detalių buvo išdalyta tokiam pat skaičiui prizininkų ir skaitymo iššūkio nugalėtojų. Gavę šią detalę, kiekvienas turėjo joje kažką nupiešti ar užrašyti savo prisiminimus apie labiausiai patikusią perskaitytą knygą, kilusias mintis, asociacijas, įspūdžius, dalyvaujant skaitymo iššūkyje. Vaikai mielai įsijungė į šį intriguojantį žaidimą, ir netrukus bibliotekos mobiliojoje lentoje visi galėjo išvysti smagų spalvotą detalių junginį. Po vienos staigmenos jau laukė kita – nugalėtojų apdovanojimas. Pasidžiaugta, kad šiais metais Kužių bibliotekoje „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavo ir  Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė. Padėkos raštais apdovanoti skaitymo iššūkio prizininkai: Vilius Baltutis, Kajus Gavorskas, Arnas Užemeckis, Kužių salės meno vadovė Kristina Lučinskaitė, Dainora Kalikaitė, Indrė Butkevičiūtė, Gintarė Šulnytė. Padėkos raštai ir vardiniai ženkliukai atiteko Gabijai Baltutytei, Faustinai Zokaitei, Samantai Antakauskytei. Padėkos, vardiniai ženkliukai ir  gertuvės su akcijos logotipu loterijos būdu atiteko seniūnei Jolandai Rudavičienei bei moksleiviams   Tajui Montvidui ir Karoliui Spudui.
Paklausti, ar verta dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“, visi vienbalsiai tvirtino, kad verta: „Kitais metais vėl dalyvausim ir kitiems patarsim dalyvauti.“.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė