„Mano niekas neišgalvota, visa, kas parašyta – matyta,
girdėta, viskas skaudžiai išgyventa.“
/Ieva Simonaitytė/

2017 m. sausio 27 d. Šiupylių bibliotekoje vyko popietė – kūrybos  apžvalga „Nebaigta knyga“, skirta prozininkės Ievos Simonaitytės 120-osioms gimimo metinėms. Vyresnioji bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė paminėjo, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2017 metus paskelbė Ievos Simonaitytės metais, nes ji yra paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, garsinusi Klaipėdos kraštą. Bibliotekininkė trumpai apžvelgė rašytojos kūrybą. Ieva Simonaitytė laikoma žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja lietuvių prozoje. Klaipėdos krašto rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. Literatūrine kūryba pradėjo užsiiminėti veikiama Pirmojo pasaulinio karo įspūdžių. Pirmąjį kūrinį — eilėraštį „Ak, karas karas išgąsdingas“ išspausdino 1914 m. „Tilžės keleivyje“. Pripažinimo literatūros pasaulyje susilaukė už romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“ (1935 m. paskirta Lietuvos valstybinė literatūros premija). Autobiografinė trilogija „O buvo taip“, „Ne ta pastogė“ ir „Nebaigta knyga“ pasakoja apie dvasinį rašytojos brendimą, apie gyvenimo kely sutiktus įdomius žmones. „Smagu yra mums savo tarpe matyti taip nusipelniusį mūsų tautai ir literatūrai vyrą Vydūną ir pirmąją mūsų literatūros laureatę Ievą Simonaitytę, kurie yra kilę iš vokiečių valdytosios Žemaičių dalies“ (Stasys Anglickis).
Popietę tęsė mažoji bibliotekos savanorė Augustė Stankaitytė, kuri  perskaitė ištrauką iš Ievos Simonaitytės knygutės „Meilutis ir Gužiukas“. Sulaukėme ir staigmenos – pirmą kartą bibliotekoje savo kūrybos eiles paskaitė jauna Šiupylių kaimo gyventoja Vilija Brasaitė. Ji papasakojo, kad eiles kuria jau nuo 2004 metų. Ji Šiupylių bibliotekos literatūrinėse popietėse pažadėjo dažniau apsilankyti su vis naujomis savo kūrybos eilėmis. Bibliotekoje veikė  rašytojos Ievos Simonaitytės kūrybos  paroda.
Renginio metu buvo panaudoti video reportažai apie Ievos Simonaitytės gyvenimą ir jos gražius prisiminimus apie Klaipėdos kraštą.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių filialo vyresnioji bibliotekininkė