2019 m. gegužės 16 d. suaugusieji ir Gilvyčių mokyklos mokiniai rinkosi į Gilvyčių kultūros namų salėje organizuojamą popietę, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.
Į popietę pranešimus skaityti buvo pakviestos Gilvyčių mokyklos bibliotekininkė Roma Rimeikienė ir lietuvių kalbos mokytoja Rasa Maziliauskaitė. Mokytoja Rasa pasakodama ir demonstruodama skaidres, išsamiai supažindino su Juozo Tumo-Vaižganto biografija, apžvelgė jo kūrybą, nušvietė jo, kaip spaudos darbuotojo, literatūros istoriko bei kritiko, visuomenės veikėjo, pedagogo ir kunigo kelią. Mokyklos bibliotekininkė papasakojo apie įvairius rašytojo nuotykius per visą jo gyvenimą, apie slapyvardžio atsiradimo priežastį.
Popietės metu buvo eksponuojama Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkės Onos Juškenienės parengta spaudinių paroda, skirta Juozo Tumo-Vaižganto kūrybai.
Su malonumu ir didžiausiu susidomėjimu žiūrėjome demonstruotą filmą ,,Vaižganto kailiniai“. Popietės metu vyko viktorina. Dalyviai atsakinėjo į įvairius klausimus apie Juozą Tumą-Vaižgantą.

Ona Juškenienė,
Gilvyčių bibliotekos bibliotekininkė