Spręskite apie savo sveikatą iš to, kaip jus džiugina rytas ir pavasaris.
(H. D. Toras)

Atėjus gražiausiam metų laikui pavasariui, daugelis susiduria su sveikatos problemomis. Nusilpęs imunitetas, mieguistumas, skilinėjantys plaukai ir nagai, nuolatinis nuovargis ir prasta nuotaika dažnai tampa kasdieniais palydovais.
2018m. kovo 7 d. Šiupylių bibliotekoje vyko susitikimas su sveikatinimo atstove Neringa Gailiūniene, kuri papasakojo apie alijošiaus naudą organizmui. Renginį  skyrėme  Tarptautinei moters dienai.
Alavijų (aloe) šeimoje – daugiau nei du šimtai rūšių. Dažniausiai naudojama rūšis – tikrasis alavijas (Aloe vera). Šio augalo tėvynė – Pietų Afrika. Jis auga skurdžioje dirvoje kaip nedidelis medelis arba krūmas, džiaugiasi retu lietumi ir savo mėsinguose lapuose saugo visas būtiniausias medžiagas ilgam ir laimingam gyvenimui. Tuo tarpu mūsų klimate alijošiai tarpsta kaip kambariniai augalai. Kadangi alijošius sėkmingai gydo nudegimus, padeda užgyti žaizdoms ir mažina skausmą, jis seniai naudojamas įvairiuose pasaulio kampeliuose. Žmonės, vartojantys alavijo produktus, džiaugiasi pagerėjusia sveikata, bendra savijauta, gera nuotaika ir gyvenimo kokybe. Alavijo produktai rekomenduotini tiek profilaktiškai, tiek turint sveikatos problemų. Šiupylių kaimo moterys aktyviai diskutavo prie puodelio sveikuoliškos arbatos. Tad daugiau judėkime ir būkime fiziškai aktyvesni.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė