„Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška.“
Paulius Širvys

2018 m. liepos 27 d. Šiupylių bibliotekoje Vytės Nemunėlio  eilėraščiu „Mano namas“ prasidėjo garsiniai poezijos skaitymai „Pakviesk į širdį vasaros žydėjimą“, skirti vaikų ir jaunimo skaitymams „Vasara su knyga“.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė vaikams pristatė lietuvių poetų kūrybą. Klausytojai išgirdo apie pačius gražiausius Kosto Kubilinsko, Almos Karosaitės, Ramutės Skučaitės, Justino Marcinkevičiaus ir Violetos Palčinskaitės, Valdemaro Kukulo ir Juozo Erlicko eilėraščius.

Nuotaikingai visi vaikai ir bibliotekininkė paeiliui skaitė Kosto Kubilinsko ,,Agę Melagę“. Po to — pasirinktus posmelius iš Almos Karosaitės „Aš ir visi kiti“:  AŠ, TU, JIS, JOS. Iš Valdemaro Kukulo „Tamsos Didžiulis Katinas“ ir Juozo Erlicko „Kad būtų linksma“ knygelių bibliotekininkės parinktų tekstų, renginio dalyviai turėjo atspėti  eilėraščio turinį. Kad būtų įdomiau, nes vasaros laikas ir Šiupylių parke žaliuoja daug įvairių medžių, vaikai spėliojo kokių medžių, kokie vaisiai iš Selemono Paltanavičiaus knygelės „Kas girelėj ošia“. Popietės pabaigoje mažieji poezijos mylėtojai sukūrė eilėraštuką apie knygutę ir draugystę.

Nuotaikingi eilėraščiai ir žaismingas jų pristatymas pradžiugino mažuosius skaitytojus, o vyresnieji galėjo pasidžiaugti poezijos kūrinių skambumu, estetine raiška bei turiningumu.

Smagiai ir kūrybingai praleidome laiką. Ir nesvarbu, kokio poeto sukurtos eilės, bet jei jos skaitomos su meile, tikrai suvirpina ir sušildo širdį.
Vasaros atostogos su knyga tęsiasi!

Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė