2019 m. vasario 19 d. Gruzdžių lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai apsilankė Augustino Griciaus bibliotekoje. Svečius pasitiko ir nustebino Lieporių bibliotekos „Lėlių – literatūrinių personažų“ paroda, kurioje eksponuojami veikėjai iš įvairių knygų. Kai kuriuos vaikai atpažino lengvai ir net bibliotekoje rado knygeles, apie kitus papasakojo grupės vyresnioji auklėtoja Gintarė Tautkienė.
Vaikučių laukė nemenkas iššūkis – iš spalvoto popieriaus plėšyti skirtingo dydžio gabalėlius ir suklijuoti iš jų šventiškai pasipuošusią lietuvaitę. Rezultatas pranoko visus lūkesčius – nuotaika buvo tokia puiki, kad norėjosi dainuoti. Merginų ansamblis padainavo dainelę, išmoktą Lietuvos gimtadieniui paminėti. Kol dalyviai vaišinosi atsineštais užkandžiais, vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė pasekė lietuvių liaudies pasaką apie tai, kaip žmonės norėjo atsikratyti savo pilvo ir kas iš to išėjo.
Apžiūrėjome naujus baldus, skirtus kolekcijai „Skaitančios statulėlės“ ir „Neįprastų knygų“ muziejui. Viską pasakė vaikų garsiai ištartas žodelis „vau“. Naujos lentynos, pritaikytos mažesniems lankytojas, patogūs, spalvingi pufai, jauki aplinka. Čia apsilanko ne tik mažieji , bet ir suaugusieji bibliotekos lankytojai, svečiai.
„Pelėdžiukų“ sukurtus darbelius eksponuojame naujoje aplinkoje – bibliotekos languose pakabintuose dideliuose rėmeliuose. Ekspoziciją galima apžiūrėti iš lauko, einant gatve. Šios naujovės tikslas pristabdyti skubantį pro šalį praeivį, o tuo pačiu pakviesti užeiti į biblioteką, atrasti kažką gražaus, naujo, nematyto.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė