1452775692Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka siūlo jums susipažinti su virtualiais turistiniais maršrutais, sukurtais panaudojant interaktyvų žaidimą Actionbound. Jie apima 12 rajono vietovių ir jų apylinkių nuo Raudėnų iki Žadžiūnų. Maršrutai buvo sukurti pagal 2016 m. Kultūros ministerijos finansuotą bibliotekos  projektą „Susipažink su Šiaulių rajonu kitaip“. Tai pirmas bandymas Šiaulių rajone į virtualią erdvę perkelti 12 vietovių sukaupto turizmo ir kraštotyros  (gamtos, kultūros, istorijos paminklų) lobyną per jaunimo mėgstamą kompiuterinį žaidimą.

Norint pradėti žaisti, reikia turėti išmanų telefoną ar planšetinį kompiuterį su GPS funkcija. Interneto ryšio jums reikės tik žaidimo pradžioje (įdiegiant užduotį) ir žaidimo pabaigoje (suvedant jūsų pasiektus  rezultatus). Įsijunkite garsą.

1.Parsisiųskite į savo mobilųjį telefoną ar planšetę programėlę Actionbound.com

iOS https://itunes.apple.com/en/app/actionbound/id58266833?mt=8

Android   https://play.google.com/store/apps/details?id=de.actionbound

2.Norėdami pradėti žaidimą atsidarykite programėlę, Lietuvos žemėlapyje raskite Šiaulių rajoną, o jame – jus dominančią vietovę.

Actionbound maršrutų Šaulių rajone sąrašas:

3.Pasirinkę maršrutą su telefono QR kodo skenerio programėle nuskenuokite jo QR kodą, įrašykite savo ar komandos pavadinimą (tą, kuriuo registravotės el. paštu) ir komandos narių vardus.

4.Žaidimas pasikraus ir interneto žaidimo metu nereikės. Žaidimas vyks jūsų pasirinktoje vietovėje, kurios apimtį, numatomą žaidimo laiką, atstumus jūs rasite jo aprašyme. Suradę tam tikrą objektą ar įveikę kitą užduotį jūs pelnysite taškus.

5.Nebūtina žaidimą pabaigti iš karto. Jei norėsite tęsti vėliau, galite naudoti kitas programėles, svarbu – neišjunkite Actionbound programėlės lango iš atvertų programėlių meniu.

6.Pabaigę žaidimą nepamirškite paspausti mygtuko SEND – tik tokiu atveju jūsų gauti paieškos ir užduočių rezultatai mus pasieks ir taškai bus įskaityti.

7.Linkime sėkmės!