Gyvybės medis – tai žydintis medis su pumpurais ir vaisiais, saugomas paukščių ir gyvūnų. Ornamentai turėjo simbolinę prasmę. Apie tai 2019 m. balandžio 12, 18 ir 19 dienomis visiems Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinių klasių mokiniams pasakojo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo kultūros darbuotojos Birutė Sinkevičienė ir Lina Karlinskienė ir Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Asta Plataikienė. Juk tik gerai supratę šias mintis jie galės sukurti savąjį gyvybės medį. Visiems susirinkusiems į šiuos edukacinius užsiėmimus kultūros centro darbuotojos, kartu su Bazilionų bibliotekos bibliotekininke, priruošė įvairių gamtinių medžiagų, spalvoto popieriaus lapelių ir dažų. Tris dienas visi kartu mokėsi, dirbo, lipdė, dažė, klijavo, ardė ir vėl ant šakelių kabino žiedus, pumpurus, paukštelius… Visų akys nušvito didžiuliu džiaugsmu, kai pagaminti gyvybės medžiai buvo dailiai išdėlioti parodai.

Asta Platiakienė,
Bazilionų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė