2018 metų gruodžio 7 dieną Voveriškių bibliotekoje vyko paskaita „Širdies ir kraujagyslių ligos: priežastys, diagnostika, gydymas“. Paskaitą vedė Šiaulių natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ gydytojas Tomas Vilūnas. Lektorius pasakojo apie širdies ir kraujagyslių ligas, jų atsiradimo priežastis. Maisto produktuose yra labai daug sveikatai pavojingų hidrintų riebalų (palmių aliejaus ir margarino). Šie riebalai užkemša kraujagysles. Paskaitos dalyviai sužinojo, kad reikia periodiškai daryti kraujo tyrimus, kaip reikia valyti kraujagysles, kaip jų dar labiau neužteršti. Gyventojai labai įdėmiai klausėsi paskaitos, uždavinėjo daug klausimų, užsirašinėjo gydytojo patarimus. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Gydytojas bibliotekai atvežė kraujospūdžio ir glikemijos matavimo aparatus su diagnostiniais testais bei pirmos medicinos pagalbos rinkinį. Sveikatingumo paskaitos organizuojamos pagal projektą „Pasitikime kintantį pasaulį“, kurį vykdo Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Inga Kerienė,
Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė