Skip to content Skip to footer

Senam mažyčiam vienkiemy
tebegyvena laikas,
apsamanojus praeitis, veidrodžio šukė
dar saugo paskirtą buvimą…
/Laimutė Černiauskienė/

2018 m. lapkričio 19 dienos popietę raudėniškiai, Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai rinkosi į Raudėnų seniūnijos salę paklausyti lektorės Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiosios metodininkės Audronės Kiršinaitės paskaitos „Antras kalendoriaus gyvenimas“.
Renginys prasidėjo kompozicija „Bešokant laiko šokį“, kurią skaitė Raudėnų bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo meno vadovė Roma Kybartienė.
Lektorė Audronė Kiršinaitė apibendrintai papasakojo kalendorių istoriją nuo ištakų 20 tūkst. m. prieš Kristų iki pačių netikėčiausių formų: amžinojo kalendoriaus ir arbatos kalendorius, kurio kiekvienos dienos lapelis tampa garuojančios arbatos puodeliu sau ar draugui.
Nors buvo užmačios, pažymint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, parengti parodą iš 100 kalendorių, bet gyventojai jų atnešė kur kas daugiau ir susirinkusieji galėjo pasigrožėti 145 kalendorių paroda, parengta bibliotekininkės Danutės Slavinskienės. Kalendorių tematika ir forma labai įvairi: kolūkiečių, šeimininkės, šeimos, valstiečių, katalikų, su kryžiais, medžiaginiai; miškininkų išleistas kalendorius su labai senomis nuotraukomis ir t.t.
Pavartyti buvo galima ir 1928 metais išleistą kalendorių, kurio savininkė šiemet atšventė 90 metų jubiliejų ir taip pat dalyvavo renginyje.
Parodą papildė lektorės atsivežti senoviniai kalendoriai iš asmeninės kolekcijos ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos fondų.
Bendromis kultūros darbuotojų ir gyventojų jėgomis šimtamečiai ir šiek tiek jaunesni kalendoriai pakviesti gyventi antrąjį gyvenimą, džiuginti juose pateiktais vaizdais ir sudominti esančia informacija.

Danutė Slavinskienė,
Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras