Paskelbta  Geg 03, 2020

O KAIP MES PASIKEISIME PO 20 METŲ?

Jaunųjų bibliotekininkų konkursui „O kaip pasikeisime per ateinančius 20 metų“

Lietuvos bibliotekininkų draugijos taryba pakvietė visus jaunuosius bibliotekininkus iki 35-erių metų, pasirinkus jiems norimą formatą, pristatyti Lietuvos bibliotekų viziją po 20 metų.

Kas laukia pateikus originaliausią viziją?
Visi, atsiuntę viziją ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja konkurse. Jam pasibaigus Lietuvos bibliotekininkų draugijos taryba išrinks vieną nugalėtoją, kuris laimės bilietą į pasirinktą konferenciją Europoje, o antrą nugalėtoją rinks Facebook vartotojai, spausdami „patinka“ ant vizijų pristatymų LBD Facebook paskyroje. Pastarasis nugalėtojas bus apdovanotas firmine LBD užrašine ir kita atributika.

Pristatome Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausiosios metodininkės Robertos Rasikienės straipsnį.

Dirbdama bibliotekoje dažnai pagalvoju, kokia biblioteka bus po 20 metų? Kokiomis veiklomis nustebinsime skaitytojus, kokias inovacijas įdiegsime? Žinoma, lengviausia būtų kalbėti apie technologijas, nes natūralu, kad informacinės technologijos dideliais žingsniais įžengs biblioteką ir skaitytojai turės visas galimybes jomis pasinaudoti. Dronai, grafinės planšetės, robotai, daugkartinio naudojimo užrašų knygutės, elektriniai paspirtukai… Be abejonės, po 20 metų jų tikrai netrūks. Bet, mano nuomone, yra svarbesnis dalykas už technologines inovacijas ir už bet kokias kitas naujoves. Svarbiausia, kad išliktų bendravimas, o jo apibrėžtis – labai plati, ji apima bendravimą su bibliotekininku, su bendruomene, su skaitytojais, su knyga… Labai tikiuosi, kad bibliotekininkas išliks svarbus bendruomenės narys, kuris visus suburs pačioms netikėčiausioms veikloms ir projektams, jis bus tas, kuris išklausys, patars, kokią knygą skaityti, tas, kuris ieškos naujų formų, būdų, metodų ir juos pasiūlys savo skaitytojams.
Šis netikėtas karantino laikotarpis atskleidė, kokios svarbios ir reikalingos yra bibliotekos, kiek daug paslaugų jos kasdien gali pasiūlyti vartotojams. Atskleidė ir tai, kad bibliotekininkai labai greitai mokosi, randa veiklų ir darbo formų net tokiu sudėtingu laiku. Šiuo laikotarpiu gausu virtualioje erdvėje knygų pristatymų, garsinių skaitymų, viktorinų, užduočių ir parodų. Prie daugelio veiklų, džiugu, prisideda ir skaitytojai – jie dalyvauja, kuria, siunčia filmuotus vaizdelius, sveikina ir dalijasi gera nuotaika! Bibliotekos bendruomenė su skaitytojais išliko vieninga! Šiandien atnaujinome knygų išdavimą, netyla skambučiai, nuolatos keliauja laiškai su knygų užsakymais, nes visi ištroškę skaitymo, ir tai džiugina. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, jog skaitytojams neužteko vien tik elektroninių knygų, jiems norėjosi kuo greičiau sulaukti gyvo susitikimo su nauja knyga, išgirsti bibliotekininkės balsą ar pamatyti (žinoma, per saugų atstumą) šypseną, kuri visada nuteikia pozityviai. Tikiuosi, kad kaip ir dabar, taip ir po 20 metų bibliotekų skaitytojai labai norės skaityti popierines knygas, kurias galima paimti į rankas, versti puslapius ir kartu su herojais gyventi netikėtame pasakojime.
Kokia bus bibliotekos paskirtis? Nesvarbu, kiek metų prabėgtų, biblioteka bus gyva tol, kol joje lankysis skaitytojai, kol ji atlieps jų poreikius. Dėl šios priežasties labai svarbu tampa komunikacija su skaitytojais, jų poreikių žinojimas. Juk iš bendrų pokalbių, pasitarimų gimsta projektinės veiklos, renginiai, kurie labai laukiami bendruomenėje.
Taigi, kaip pasikeisime per 20 metų? Tikiuosi, kad daugiau bendrausime, neatitolsime, o tapsime dar artimesni! Beje, labai ypatinga tema bendravimui – mėgstamos knygos. Kas dar neišbandėte, pabandykite, tikrai patiks!

Roberta Rasikienė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė

Kategorijos Naujienos
Pasidalinti įrašu
  • 82
Kūrybiškiausios knygų anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“!
ĮVYKĘ RENGINIAI. 2020 M. GEGUŽĖ

Nėra komentarų