Aurelija Leišienė dirba Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centre direktoriaus pavaduotoja ugdymui bei Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyboje. Aureliją, kaip ir daugelį Lietuvos gyventojų, COVID-19 viruso sukelta pandemija privertė  adaptuotis prie naujų aplinkybių bei išmokti dirbti nuotoliniu būdu, ieškoti galimybių sustiprinti savo turimas skaitmeninio raštingumo žinias. Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnyboje, Kuršėnuose, dirbanti Dovilė Navickaitė pasiūlė jai sudalyvauti projekto „Prisijungusi Lietuva” nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose neįprastu nuotoliniu būdu. Šiandien ji džiaugiasi sėkmingai baigusi keletą skirtingų mokymo programų ir planuoju mokytis toliau.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo nuotolinių mokymų dalyvis. Karantino metu skaitmeniniai įgūdžiai tapo itin svarbūs. Daugeliui vyresnio ir ypatingai darbingo amžiaus gyventojų prisireikė ieškoti pagalbos siekiant užpildyti skaitmeninių įgūdžių spragas. Todėl reaguojant į pasikeitusią situaciją projekto „Prisijungusi Lietuva” mokymų įgyvendinimo komanda pradėjo organizuoti nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus.

Šių metų balandžio ir gegužės mėnesiais nuotoliniuose mokymuose sudalyvavo beveik 3000 dalyvių, 79 % besimokančiųjų sudarė dirbantys Lietuvos gyventojai, 15 % senjorai ir 5 % ieškantys darbo asmenys.

Dovilė Navickaitė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos lektorė, vedė  skaitmeninio raštingumo mokymus nuotoliniu būdu. „Pradžioje neįprastu būdu vesti mokymus buvo iššūkis, tačiau palankūs atsiliepimai apie nuotolinius mokymus liudija, kad einame teisinga kryptimi”, – pridūrė Dovilė. Tokių nuotolinių mokymų lektorių  kaip Dovilė,  šiuo metu projekte jau 120.

Profesionaliai bei patraukliai tiesioginiu būdu skaitmeninio raštingumo mokymus praveda Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos: Loreta Motuzienė, Danutė Slavinskienė (Raudėnų padalinys) bei  kiti ŠRSVB lektoriai.

Šiuo metu yra siūloma dešimt skirtingų skaitmeninio raštingumo temų. Pačios populiariausios programos nuotoliniu būdu išlieka „Pristatymų rengimas”, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais”, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis” bei „Būkime saugūs internete”. Programų aprašymus galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/.

Nuo birželio 1 d. vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas skaitmeninio raštingumo mokymai vėl bus organizuojami tiesioginiu būdu tose viešosiose bibliotekose, kurios užtikrins saugią mokymosi aplinką mokymų dalyviams. Nuotolinis mokymas bus tęsiamas iki projekto pabaigos.

Kviečiame ir Jus, Šiaulių rajono gyventojai, registruotis į tiesioginius bei nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 620 20 961 arba e. paštu mokymai@vipt.lt.

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija”, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VšĮ „Informacinių technologijų institutas”.

Asociacijos VIPT ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija