2017 metų balandžio 25 d. Kužių bibliotekoje vyko netradicinė pamoka ,,Dar vienas žingsnis link knygos“. Pamokoje dalyvavo Kužių gimnazijos 3 pradinės klasės mokiniai ir jų mokytoja Virginija Steponavičienė. Renginys skirtas XVII Nacionalinei bibliotekų savaitei, todėl bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė  papasakojo apie šios savaitės tradicijas ir svarbą šalies bibliotekoms. Pristatydama Kužių bibliotekos veiklą bibliotekininkė siūlė vaikams atspėti Kužių bibliotekos įkūrimo datą, fondo dydį ir teikiamas paslaugas. Su skaičiais sekėsi sunkokai. Jie negalėjo patikėti, kad bibliotekoje yra sukaupta virš 7000 knygų. Liko nustebę, kai pamatė, kokiame pastate prieš 70 metų buvo įkurta Kužių biblioteka. Kalbėdama vaikams bibliotekininkė pasidžiaugė dosniu renginiais balandžio mėnesiu ir siūlė prisiminti balandžio 2-ąja minimą Tarptautinę vaikų knygos dieną. Nurimę  ir susimąstę vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomo Sergėjaus Machotino teksto ,,Augti su knyga“.
Mokytoja V. Steponavičienė kalbėdama apie kiekvieną mokinį džiaugėsi jų pasiekimais. Mokiniai taip pat turėjo ką pasakyti, jie deklamavo eiles skirtas gimtinei Lietuvai ir paneigė teiginį, kad šiuolaikiniai vaikai neskaito.

Nijolė Viktoravičienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Virginijos Steponavičienės, Kužių gimnazijos pradinių klasių mokytojos