2019 m. rugsėjo 2 d. minint Tarptautinę jaunimo dieną, kurią šiemet Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba nusprendė perkelti į mokslo metų pradžios šventės dieną, Kuršėnų miesto parke vyko įvairūs nemokami užsiėmimai. Jaunuoliai, tėvai su vaikais galėjo išbandyti jėgas sporto veiklose, pažaisti kitokį – burbulinį futbolą, išreikšti meninius tapymo gebėjimus ant drobės, pasitikrinti sumanumą protmūšyje bei pabėgimo kambaryje, dalyvauti lėktuvėlių skraidymo varžybose, sveikatinimo programoje, mėgautis saldžiais prizais, skautiška duonele, susidraugauti su žalčiu, vėžliu, pasigrožėti triušiais, pelytėmis, šinšilomis. Be viso to, susirinkusieji galėjo išbandyti, kaip veikia Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos sukonstruoti išmanieji Lego „we.do 2.0“, Lego „Mindstorms EV3“, Fischertechnik“ robotai ir konstruktoriai. O be išmaniųjų priemonių biblioteka dar kvietė visus išbandyti populiarųjį Petankės žaidimą.

Jaunimo diena baigėsi Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus organizuotu nemokamu kino seansu po atvirumu dangumi, kuris dėl prastų oro sąlygų buvo perkeltas į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro parodų salę. Gausus būrys atėjusiųjų kino mėgėjų žiūrėjo režisieriaus Justino Krisiūno filmą „Širdys“. Tai rimta, jautri, atspindinti tikrąsias gyvenimiškas temas melodrama su pamokančiu, bet humoro nestokojančiu siužetu. Filmo peržiūra organizuota įgyvendinant projektą „Kino pažinimo erdvės įkūrimas Kuršėnuose“ II etapas „Kinas + fotomenas“.

Projektą vykdo

Projektą finansuoja

Projekto partneris

Karolina Jasiukevičiūtė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja;
Simona Dambrauskienė,
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė;