Gimtosios kalbos savaitė – tai tarsi raginimas rūpintis, globoti, gerbti kalbas, nes kiekviena jų yra visos žmonijos dvasinis turtas.
2020 m. kovo 5 d. Naisių bibliotekoje vyko Lietuvių kalbos dienoms skirtas renginys, į kurį atvyko Naisių mokyklos pradinių klasių mokiniai. Renginio metu mokiniai sužinojo, kad lietuvių kalba yra pati seniausia iš gyvųjų indoeuropiečių kalbų. Istorijos sūkuriuose ji galėjo visam laikui dingti. Jai ne kartą teko spręsti: „Būti ar nebūti?“. Buvo uždrausta lietuviškai kalbėti, platinti lietuviškas knygas. Šis renginys paskatino mokinius pažinti ir puoselėti gimtąją kalbą, suprasti, kad gimtoji kalba yra mūsų kultūros dalis, literatūros kūrimo priemonė, tautos savimonė, tautos vertybių, papročių išraiška ir pagrindinis būdas pažinti vieniems kitus.
Mokiniai skaitė Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės eilėraštukus apie Lietuvą, gimtinę, kalbą. Vėliau rinko ir užrašė gražiausius žodžius. Populiariausi žodžiai pradžiugino ne vieną: meilė, Lietuva, šeima, ačiū, draugystė … Iš visų gražiausių žodžių buvo sukurtas spalvotas žodžių medis.
Šios popietės metu mokiniai dar kartą įsitikino, kokia graži, turtinga ir skambi mūsų gimtoji kalba.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė