2018 m. rugpjūčio 10 dieną į Naisių biblioteką sugužėjo nemažas būrelis vaikų, kurie nenustygo vietoje, nes ant skaitytojų stalų jų laukė spalvoto popieriaus lapai ir įvairūs darbui skirti niekučiai bei įrankiai. Bibliotekininkė Benita Dabregienė visą popietę skyrė bibliotekos mažiesiems lankytojams ir pasiūlė vaikams patiems tapti knygų autoriais ir dailininkais. Pirmiausia bibliotekininkė kartu su skaitytojais susipažino įvairiausiomis interaktyviomis knygomis, tuomet aptarė, kokį kelią knyga nueina, kol pasiekia skaitytoją. Norint sukurti knygutę ir šiam darbui atlikti nebe užtenka tik popieriaus ir žirklių, reikia kūrybiškų idėjų ir minčių. Taigi, kūrybinėse dirbtuvėse – patys vaikai pirmiausia kūrė knygutės viršelį. O tai išties sudėtinga, nes knygos viršelis – tai knygos drabužis. Vėliau kūrė ir iliustravo savo sugalvotą istoriją. Į darbelius vaikai sudėjo kruopštumą, kantrybę, sumanumą, meilę ir fantaziją. Visi pritarsime, kad vaiko rankomis pagaminta knygutė suteikė kūrybinio džiaugsmo!

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė