Naisių biblioteka jungiasi prie visą vasarą vyksiančios respublikinės akcijos, skaitymo iššūkio ,,Vasara su knyga“. Tai puiki proga turiningai praleisti atostogas, tuo pačiu sudalyvaujant varžytuvėse, taip pat galimybė atrasti dar neskaitytų knygų.
2019 m. birželio 13 d. bibliotekoje vyko literatūrinė valandėlė „Skaitymo estafetės“, skirta akcijos „Skaitymo iššūkis“ pristatymui. Valandėlės metu vaikai pristatė skaitytas knygas, klausėsi knygų ištraukų, pasakojo, kuo juos sužavėjo viena ar kita knyga. Bibliotekininkė supažindino su vaikų rašytojo, iliustruotojo, dailininko K. Kasperavičiaus kūryba. Kęstutis Kasparavičius – lietuvių vaikų knygų kūrėjas, kurio knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse. Kruopštus K. Kasparavičiaus iliustracijų piešinys, pavaizduotų detalių gausa padeda atskleisti knygos siužetą, apibūdina personažus. „Stengiuosi rašyti taip, kad knygą norėtųsi imti, vartyti, skaityti daug kartų, kad kaskart joje būtų galima surasti kažko naujo“, – sakė menininkas. Vaikai skaitė rašytojo knygutės „Braškių diena“ ištrauką.
Knygos gyvena mumyse, jos būna tikros draugės. Kai kurios yra senos ir išmintingos, kai kurios – jaunos ir energingos, kai kurios – liūdnos, o kai kurios – priverčiančios juoktis.

Benita Dabregienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė